jump to navigation

Popüler Araç Çubukları (Toolbar) Haziran 11, 2007

Posted by Oguzhan (salute) in Yazılımlar, İnternet.
trackback

Bildiğiniz gibi, internette binlerce toolbar dolaşmakta. Bunların en çok kullanılanları ise büyük internet sitelerinin yaptıkları toolbarlar. Peki bunlar arasından hangisini seçmeli? Hangisini işimizi daha çok görür? Kendinize bu şekilde soru soruyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Aşağıda, en çok kullanılan toolbarlar ve genel özellikleri bulunmakta. Bunlardan kendinize en uygun olanını karşılaştırıp seçebilirsiniz. 😉

Google Araç Çubuğu

Google Araç Çuvuğu, kullanışlılığıyla favorimiz...

İlk olarak işe, Google’dan başlayalım. 🙂 Bildiğiniz gibi Google’ın bu tür programları oldukça fazla ve yoğun olarak kullanılıyor. Peki, Google Araç Çubuğu bizlere ne gibi faydalar sağlıyor?

Google Toolbar, ilk olarak taraycınıza yerleştikten sonra, küçük kutucuğa aramak istediğiniz kelimeleri yazarak Google’da arama yapmanızı sağlar. Bu bilgiyi de aslında vermeye gerek yoktu. 🙂 Gereksiz oldu şimdi bu. 🙂 Bunun dışında Google, tek bir tıkla Gmail hesabınıza ulaşmanızı sağlar. Gmail hesabınıza gelen bir mail olursa, bunu size simgesini değiştirerek haber veriri. Sinirinizi bozan pop-up‘ları engeller. Tarayıcılardaki Sık Kullanılanlara benzer olarak, Favori websitelerinizi oluşturmanızı sağlar. Ayrıca websitelerini gezerken, bir yazıyı iki tıkla Gmail hesabınıza veya Blogger hesabınıza göndermenizi sağlar. Ayrıca daha birçok tuş eklemenizi sağlar.

Google Toolbar’ın avantajlarından birisi, Türkçe olması. Bu özelliği, Google Toolbar’ın birçok kişi tarafından kullanılmasını sağlıyor.

>>İndir<< (Internet Explorer)

>>İndir<< (Mozilla Firefox)

Yahoo! Toolbar

Yahoo! Toolbar

 Yahoo! Toolbar da, oldukça kullanılan bir araç çubuğu. Bu araç çubuğunu kullanarak, Google Araç Çubuğu’nda yaptıklarınızın hemen hemen aynısını bununla da yapabilirsiniz. Örneğin, bu toolbar ile Yahoo! Mail hesabınıza tek bir tuşla ulaşabilir, e-posta gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Yahoo!’nun MyYahoo! servisine tek bir tıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca Yahoo! Toolbar da, Google gibi pop-up‘ları engelleme özelliğine sahip. Yahoo! Toolbar’ın dezantajı ise Türkçe olmaması. Ayrıca şuan için, Yahoo! Toolbar’ın Firefox sürümü indirilemiyor.

 >>İndir<< (Internet Explorer)

eBay Toolbar

eBay Toolbar

Dünya’nın en popüler açık artırma sitesi eBay’in de bir toolbar’ı var. Eğer eBay’de sık sık alışveriş edenlerdenseniz, eBay Toolbar’ı denemenizi öneririz. Bu toolbar ile, eBay’e verdiğiniz açık artırmalarınızla sürekli beraber olabiliyorsunuz. 🙂 Ayrıca ürün almak için verdiğiniz tekliflerin üstünde bir teklif de gelirse, bu toolbar size bunu haber veriyor. Yahoo! destekli bu araç çubuğu ile eBay ve Yahoo!’da arama da yapabilirsiniz…

>>İndir<< (Internet Explorer)

ZAMAN Toolbar

ZAMAN Toolbar

Eğer bir haber sitesini, toolbardan takip etmek isterseniz, kullanmak için önerebilceğimiz en iyi örneklerden birisi ZAMAN Toolbar olacaktır.  ZAMAN Toolbar ile, adres satırını kullanarak arama yapabilir, ZAMAN’ın sitesinden bölümlere buradan ulaşabilir, tüm yazarlara erişebilir, istediğiniz tarihteki ZAMAN Gazetesini okuyabilirsiniz. Bunun dışında ZAMAN Toolbar, pop-up engelleme ve bulunduğunuz sayfada yakınlaşma ve uzaklaşma yapmanızı da sağlar.

>>İndir<< (Internet Explorer)

>>İndir<< (Mozilla Firefox)

Reklamlar

Yorumlar»

1. » Popüler Araç Çubukları (Toolbar) - Haziran 11, 2007

[…] Original post by salute […]


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s