jump to navigation

Apple Boot Camp Beta 1.1.2 Şubat 8, 2007

Posted by Oguzhan (salute) in Yazılımlar.
trackback

 Apple Boot CampDuymuşsunuzdur, Apple’ın çıkardığı Boot Camp programını. MAC kullanıcıları için düşünülmüş bir program. MAC bilgisayar üzerinde Windows çalıştırmak için. 🙂 Eğer sizin de bir MAC OS X Tiger işletim sistemli bir bilgisayarınız varsa ve bu bilgisayarda Windows çalıştırmak istiyorsanız, Boot Camp programını kullanmalısınız. Yüklenişini ise Apple’ın resmi sitesinden alıntı yaparak burada yayınlıyorum:

 • İlk olarak, Intel tabanlı Mac’inizi en son Mac OS X ve bellenim sürümüne güncellediğinizden emin olun. Bu güncelleme Boot Camp’i kullanmanızı mümkün kılan teknolojiler barındırıyor. Kurulum ve Düzenleme Kılavuzunu basmanız da akıllıca olur.
 • Boot Camp ile , Windows’un Mac’e özel donanımları tanıyabilmesi için gerekli olan sürücüleri bir CD’ye yazabilirsiniz. Bunu Windows kurulumuna başlamadan önce yapmanız çok önemlidir.
 • Yazılım, Windows kurulumu için gerekli olan sabit sürücü alanını da Mac dosyalarınızın yerini değiştirmeden ayırmanızı sağlar. Sadece kaydırma çubuğunu çekerek Windows için gerekli gördüğünüz yeri ayırın. Boot Camp, sabit sürücünüzdeki Windows bölümlerini kaldırmanıza da olanak sunuyor.
 • Windows kurulum diskini takın, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows kurulumunu takip edin. Dikkat etmeniz gereken kısım C: sürücüsünü elle seçmeniz gerektiğidir. Bunu doğru yaptığınızdan emin olun. Eğer bunu doğru yapmazsanız, yanlışlıkla Mac dosyalarınızı silebilirsiniz. Unutmayın ki Apple firması, Microsoft Windows işletim sistemini satmıyor ve desteklemiyor.
 • Kurulum işlemini başarıyla tamamlandıktan ve Mac’inizde Windows’u başlattıktan sonra daha önceden yazdığınız sürücü CD’sine ihtiyaç duyacaksınız. CD’yi takınca otomatik olarak sürücüleri kuracaktır. Yardımcı olacak püf noktalar için Kurulum ve Düzenleme Kılavuzuna bakabilirisiniz.
 • * Windows sisteminizi korumanız ve güncellemeniz gerektiğini unutmayın.

  Ayrıca…

  Sistem gereksinimleriniz en az şu şekilde olmalıdır:

  ● Mac OS X Tiger v10.4.6 veya daha sonrası ● En yeni bellenim güncellemeleri● 10GB boş sabit sürücü alanıIntel temelli bir Mac● Kayıt edilebilir boş bir CD ● Kurulum ve Düzenleme Kılavuzunu basmanız için bir yazıcı (Windows’u kurmadan basmanız gerekir) Windows XP, Service Pack 2, Home veya Professional yükleme CD’si (Çoklu disk, güncelleme veya Media Center versiyonu olmamalıdır)Vee… Apple Boot Camp’i indirmek için burayı tıklayın.

  Reklamlar

  Yorumlar»

  No comments yet — be the first.

  Bir Cevap Yazın

  Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

  WordPress.com Logosu

  WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Google+ fotoğrafı

  Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Twitter resmi

  Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Facebook fotoğrafı

  Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  w

  Connecting to %s