jump to navigation

McAfee SiteAdvisor Şubat 7, 2007

Posted by Oguzhan (salute) in Yazılımlar, İnternet.
trackback

McAfee SiteAdvisorİnternette sörf yapıyorsunuz, acil bir sorunun cevabını bulmanız gerekiyor. Google’da aramanızı yaptınız. Çıkan ilk sitede, sorunuzun cevabının bulunduğunu gördünüz. Ama o siteyi hiç görmediyseniz, veya sitenin güvenilir olup olmadığından emin değilsiniz. İşte tam bu noktada McAfee SiteAdvisor yardımınıza yetişiyor.

 McAfee SiteAdvisor, son zamanlarda çıkan en pratik uygulamalardan biri. McAfee aslında bir tarayıcı  eklentisi. Ama yaptığı işler boyundan büyük. Şöyle ki; bu programı kurduktan sonra Internet Explorer’ın  sağ üst köşesine, Mozilla Firefox’un ise sağ alt köşesine, McAfee SiteAdvisor logolu küçük çubuk McAfee SiteAdvisoryerleşecek. Daha sonra bu küçük çubuğu tıklayarak, üstteki Site Ayrıntılarını Görüntüle düğmesine tıklayarak girdiğiniz sitenin güvenilir olup olmadığına bakabilirsiniz. Bu açıdan bu programın çok başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu programcığı kurduktan sonra Google gibi arama motorlarında yaptığınız sonuçların yanında güvenilir olup olmadığını gösteren küçük logolar çıkıyor. Bu da gayet başarılı sonuçlar veriyor.

Internet Explorer için McAfee SiteAdvisor’ı indirmek için burayı, Mozilla Firefox içinse burayı tıklayın.

Ayrıca SiteAdvisor’un Analiz sayfasından program kurmadan herhangi bir websitesinin adresini yazarak güvenilir olup olmadığına bakabilirsiniz.

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s